دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از یک «دانشجوی قلابی» شکایت کرد

کیانوش جهان‌پور، مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت ایران، از شکایت دانشگاه شهید بهشتی از فردی که چندی پیش خودش را «با هویت قلابی» دانشجوی این دانشگاه معرفی کرده بود، خبر داد.

او گفت روز شنبه ششم شهریور ماه گفت: «دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از فردی که با هویت قلابی به عنوان دانشجو وارد شده بود، به قوه قضاییه شکایت کرده است.»

جهان‌پور که مشاورت وزیر بهداشت ایران را نیز برعهده دارد، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا تایید کرد که «شکایت اولیه دانشگاه علیه فرد متخلف موجب تحویل این فرد به نیروی انتظامی شد و دانشگاه مجددا برای روشن شدن موضوع به قوه قضاییه شکایت کرده است».

به گفته این مقام دولتی، این فرد «با برخی موسسات کنکوری و شبه‌مافیای کنکور» رابطه داشته و در برنامه‌های تلویزیونی «به صورت دروغین به عنوان نخبه و رتبه‌های برتر کنکور» معرفی شده است.

او ادامه داد: «این فرد با روپوش سفید در برخی از مکان‌های دانشگاه و حتی سر کلاس‌ها حاضر شده است.»

با این حال، مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت ایران رابطه فرد دستگیر شده را با کسانی که به صورت غیرقانونی از خارج کشور به دانشگاه‌های داخل کشور منتقل شده‌اند، رد کرد.

چندی پیش، خبری درباره زن جوانی به نام مریم مقتدری منتشر شد مبنی بر اینکه او خودش را به عنوان دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی جا زده است.

مقتدری این اتهام را رد کرد و با انتشار تصاویری در صفحه اینستاگرامش نوشت نامش رسما در لیست دانشجوهای وبسایت دانشگاه شهید بهشتی بوده و در ربات تلگرامی دانشگاه هم با مشخصات او واحد درسی ثبت شده است.

پیشتر بشیر خالقی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، فاش کرد که سال گذشته ۷۰ درصد از دانشجویان دندانپزشکی با سهمیه پذیرش شده‌اند و محمود صادقی، دیگر نماینده مجلس، اعلام کرد: «جریان فاسدی اقدام به فرستادن یک‌سری دانشجویان قلابی به برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی کرده است.»

Share