تحصن شبانه در دانشگاه علم و صنعت در پی مسمومیت ده‌ها تن از دانشجویان

در پی مسمومیت ده‌ها تن از دانشجویان در خوابگاه پسران دانشگاه علم و صنعت، این دانشگاه صحنه اعتراض شبانه دانشجویان شد.

به گفته دانشجویان، از شامگاه سه‌شنبه بیست و سوم مهر، ده‌ها تن از دانشجویان بعد از خوردن غذای سلف سرویس این دانشگاه دچار مسمومیت شده‌اند و تا ساعات بامدادی چهارشنبه دست‌کم هفت آمبولانس و شماری از امدادگران اورژانس تهران به این دانشگاه اعزام شدند و شماری از دانشجویان را به بیمارستان منتقل کردند.

دانشجویان علم و صنعت از ساعت هفت، سه‌شنبه شب در خوابگاه پسران در اعتراض به آنچه «وضعیت فجیع غذا» خواندند، دست به تحصن زدند. پس از بی‌توجهی و عدم پاسخ‌گویی مقام‌های دانشگاه، دانشجویان در ساعات بامدادی به سوی‌ ساختمان ریاست این دانشگاه رفته و در مقابل ساختمان ریاست دست به تحصن زدند.

به گفته دانشجویان، در حالی که تحصن دانشجویان ادامه دارد، همچنان آمبولانس‌ها برای نقل و انتقال دانشجویان مسموم، درحال رفت و آمد به دانشگاه هستند.

معید مهدیان، دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت، درباره مسمومیت گسترده دانشجویان این دانشگاه، گفت: «دست‌کم ۶۰ نفر از دانشجویان علم و صنعت با علایم تب بالا و دل درد به درمانگاه مراجعه کرده‌اند.»

دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت گفت که در درمانگاه مشخص شد این دانشجویان دچار مسمومیت غذایی شده‌اند.

مهدیان با اشاره به این‌که این اتفاق یک‌بار دیگر در تیرماه سال‌جاری نیز برای دانشجویان رخ داده بود، گفت: «بار قبل هفت، هشت تن از دانشجویان مسموم شدند.»

دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت با تاکید بر این‌که «به مسئولان دانشگاه در خصوص تغییر پیمانکار سلف سرویس، تذکر داده بودیم، ولی اقدامی صورت نگرفت.»

معید مهدیان همچنین گفت: «نامه‌ای از طرف شورای صنفی به رییس دانشگاه علم و صنعت ارسال شد و رسما درخواست تغییر پیمانکار سلف در آن مطرح شده است و در صورتی که موافقت نشود تجمع اعتراضی برگزار خواهیم کرد.»

Share