مسیح علی‌نژاد از جمهوری اسلامی ایران شکایت کرد

ایران اینترنشنال : دفتر حقوقی هریسچی در آمریکا، از شکایت مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار ایرانی از حکومت جمهوری اسلامی ایران، علی خامنه‌ای، قوه قضاییه و سپاه پاسداران به‌دلیل دستگیری برادرش و تهدید و ارعاب مادرش خبر داد.

بر اساس اعلام این دفتر حقوقی، شکایت خانم علی‌نژاد در یک دادگاه فدرال آمریکا طرح شده است. علی‌رضا برادر مسیح علی‌نژاد نزدیک به دو ماه پیش توسط قوه قضاییه ایران بدون اعلام هیچ اتهامی و صرفا به‌دلیل نسبت خانوادگی با این فعال مدنی بازداشت شد. همچنین زرین بادپا مادر مسیح علی‌نژاد نیز مورد تهدید و فشار قرار گرفته است.

دفتر حقوقی هریسچی و همکاران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «خانم علی‌نژاد با طرح این شکایت در محاکم قضایی آمریکا به‌دنبال آزادی برادرش از زندان و رفع فشار از نزدیکانش در ایران است، همچنین تقاضای مجازات ایران و دیگر عوامل این جنایت را علیه خانوده‌اش دارد.»

شکایت مسیح علی‌نژاد از جمهوری اسلامی ایران در حالی است که به تازگی دادگاهی در آمریکا، حکومت ایران را به پرداخت ۱۸۰ میلیون دلار غرامت به جیسون رضاییان، خبرنگار ایرانی-آمریکایی و خانواده‌اش محکوم کرده است. رضاییان پیشتر هجده ماه در ایران بازداشت شده بود و در جریان توافق برجام و تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا، آزاد شد.

Share