حمله تروریستی در خیابان شلوغ لندن + فیلم

بی بی سی – مردی در خیابانی شلوغ درلندن با گلوله پلیس کشته شده است.

به گفته پلیس لندن، “پلیس مسلح مردی را هدف گلوله قرار داده است. در این مرحله باور ما این است که چند نفر چاقو خورده‌اند. در حال ارزیابی شرایط هستیم. این حادثه مرتبط با تروریسم اعلام شده است.”

به گفته شاهدان عینی بعد از ساعت دوی بعدازظهر، صدای شلیک سه گلوله شنیده شده و پلیس مسلح و اورژانس در خیابان استریتم حضور دارند و خیابان‌های اطراف بسته شده‌اند.

به گفته یکی از شاهدان عینی هلی‌کوپتری در محل حادثه فرود آمده و تعداد زیادی آمبولانس هم در آنجا حضور دارند و پلیس از مردم می‌خواهد از محل حادثه دور شوند و از ساکنان محل خواسته در خانه‌های خود بمانند.

یک شاهد عینی به خبرگزاری پرس آسوسیشن گفت مردی را با ساطور در خیابان دیده که فردی دیگر (احتمالا یک مامور امنیتی) او را دنبال می‌کرده و بعد صدای سه شلیک شنیده است.

یک شاهد عینی هم گفت پلیسی را دیده که اسلحه‌اش را بسوی مردی که روی زمین دراز کشیده بود نشانه رفته و با فریاد از مردم می‌خواست دور شوند.

ویدئوهایی که شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهند که پلیس‌های بیشتری به محل رسیده و به سراغ مردی که روی زمین افتاده است می‌روند.

یک شاهد دیگر به بی‌بی‌سی گفت دو یا سه خودرو از جمله یک خودروی پلیس در زمانی که حادثه در جریان بوده با هم برخورد کرده‌اند و یک خودروی پلیس هم فردی را تعقیب می‌‌کرده است.

صادق خان شهردار لندن از “واکنش سریع و شجاعانه” امدادگران و نیروهای امنیتی تشکر کرد و گفت: “تروریست‌ها قصد تفرقه‌ و از بین بردن شیوه زندگی ما را دارند. ما اینجا در لندن هیچگاه به آنها اجازه نمی‌دهیم موفق شوند.”

Share