پمپئو: مقامات جمهوری اسلامی بیش از یک میلیارد یورو جهت تجهیزات پزشکی را دزدیده‌اند

کیهان لندن : مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای با عنوان «دروغ‌های خامنه‌ای درباره ویروس ووهان جان مردم را به خطر می‌اندازد» مطالبی را درباره پنهانکاری‌های رژیم ایران در رابطه با ویروس کُرونا بیان کرد.

به گزارش شبکه‌های اجتماعی وزارت خارجه آمریکا به زبان فارسی، در این بیانیه که دوشنبه ۲۳ مارس (۴ فروردین) توسط دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، آمده «دروغ‌های خامنه‌ای درباره ویروس ووهان زندگی مردم را در معرض خطر قرار می‌دهد.»

پمپئو اعلام کرده است که «مطالب ساختگی خامنه‌ای درباره ویروس ووهان، ایرانیان، آمریکایی‌ها و مردم دیگر نقاط جهان را در معرض خطر مضاعف قرار می‌دهد. حقایق مهم هستند.» وی سپس نوشته است: اینها چند نمونه از حقایقی هستند که رژیم ایران می‌خواهد آنها را از کل جهان پنهان کند:

حقیقت این است که در ماه بهمن، هواپیمایی ماهان ایر که مسبب اصلی مرگ و میر است حداقل ۵۵ دفعه بین تهران و چین پرواز کرد که در ادامه باعث آلوده کردن مردم ایران شد. اولین موارد #کووید_۱۹ در حداقل ۵ کشور، مستقیم از ایران وارد شده بودند که جان میلیون‌ها نفر را در معرض خطر قرار دادند.

حقیقت این است که رژیم ایران هشدارهای مکرر مقامات بهداشت خود را نادیده گرفت و اولین مورد مرگ ناشی از ویروس کُرونا را برای حداقل ۹ روز انکار کرد. رژیم همچنان به مردم ایران و دنیا درباره تعداد موارد ابتلا و مرگ دروغ می‌گوید. متاسفانه این آمار بسیار بالاتر از آنچیزیست که رژیم به آن اعتراف می‌کند.

حقیقت این است، از آنجا که رژیم ایران درخواست پول بیشتر می‌کند، اشاره به این نکته مهم است که از سال ۲۰۱۲ رژیم بیش از ۱۶ میلیارد برای تروریسم در خارج از کشور هزینه کرده و از برداشتن تحریم‌های ناشی از برجام برای پر کردن جیب نیروهای نیابتی‌اش استفاده کرد. مقامات بیش از یک میلیارد یورو را که برای تجهیزات درمانی در نظر گرفته شده بود غارت کردند و مذبوحانه به احتکار ماسک، دستکش و تجهیزات مورد نیاز بیش از حد برای فروش در بازار سیاه دست زدند.

حقیقت این است که تحریم های ایالات متحده، واردات غذا، دارو و تجهیزات پزشکی و اقلام بشردوستانه دیگر را شامل نمی‌شود. مدارک خود ایران نشان می‌دهد که از ژانویه و بدون ممانعت تحریم‌های آمریکا، شرکت‌های بهداشتی قادر به وارد کردن کیت‌های آزمایشی بوده‌اند.

حقیقت این است که ایالات متحده بیش از ۱۰۰ میلیون دلار کمک‌های پزشکی به کشورهای دیگر از جمله به مردم ایران پیشنهاد کرده است و دانشمندان ما خستگی‌ناپذیر در صدد تولید یک واکسن هستند. خامنه‌ای کمک‌های آمریکایی‌ها را رد کرد به این دلیل که او خستگی‌ناپذیر به فرافکنی و نظریه‌های توطئه می‌پردازد و ایدئولوژی را بر مردم ایران ترجیح می‌دهد.

پیش از این مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات خامنه‌ای در مورد تولید ویروس کُرونا توسط ایالات متحده، در توییتی نوشت «تئوری‌های توطئه ساخته شده توسط خامنه‌ای در مورد ویروس ووهان، مضر، غیرمسئولانه و صد درصد نادرست است. اگر این به اصطلاح رهبر معظّم، یک رهبر واقعی می‌بود، میلیاردها دلاری را که در صندوق‌های پوششی و معاف از مالیات خود اندوخته‌، به مردم ایران باز می‌گرداند تا با شیوع ویروس مقابله کنند».

لن خودورکوفسکی مشاور ارشد روابط عمومی وزارت خارجه آمریکا نیز در توییتی کنایه‌آمیز به سخنان علی خامنه‌ای درباره همدستی دشمنان «‌جنّی و انسی»‌ علیه جمهوری اسلامی واکنش نشان داد و نوشت: «ایالات متحده قاطعانه هر نوع همکاری با جن‌ها را برای مقابله با فعالیت‌های بدخیم رژیم ایران رد می‌کند.»

Share