بی خبری از دو دانشجوی المپیادی دانشگاه شریف پس از بازداشت به دست ماموران لباس شخصی

ایران اینترنشنال : شورای صنفی دانشجویان کشور خبر داد که ماموران لباس شخصی امیرحسین مرادی دانشجوی فیزیک و علی یونسی دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف را بدون ارائه حکم و با ضرب و شتم بازداشت کرده‌اند و از زمان بازداشت خبری از وضعیت این دانشجویان در دست نیست.

بنابر این گزارش، ماموران لباس شخصی ضمن بازداشت این دو دانشجو که همراه با ضرب و شتم شدید و بدون ارائه هیچ حکمی بوده است، خانه‌های‌شان را تفتیش کرده و برخی لوازم شخصی از جمله موبایل و کامپیوتر آنها را ضبط کردند.

امیرحسین مرادی دانشجوی ترم چهارم کارشناسی فیزیک و علی یونسی دانشجوی ترم چهارم کارشناسی مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف و هر دو از برندگان مدال‌های المپیاد کشوری و جهانی هستند.

زمان بازداشت این دو دانشجو از سوی برخی منابع شامگاه جمعه ۲۲ فروردین ماه اعلام شده است و از زمان بازداشت تاکنون هیچ‌گونه خبری از آنان در دسترس نیست.

امیرحسین مرادی برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری سال ۹۶ و علی یونسی برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری سال ۹۵ و مدال طلای المپیاد نجوم سال ۹۶ است. علاوه بر این، علی یونسی در دوازدهمین المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک ۲۰۱۸ در چین مدال طلا را کسب کرده بود.

Share