اینستاگرام اکانت تتلو را بست

رادیو فردا : شبکه اینستاگرام اکانت امیرحسین مقصودلو معروف به «تتلو» را بست.

این اتفاق پس از آن رخ داد که این خواننده جنجالی ساکن ترکیه در چند استوری نوشت که قصد دارد «حرم‌سرای سلطان» راه‌اندازی کند و از دختران ۱۵ تا ۲۰ ساله خواست که به «حرمسرای» او بیایند.

انتشار این استوری‌‌ها، با واکنش منفی و شدید برخی کاربران توییتر و روزنامه‌نگاران ایرانی و ترک مواجه شد و در نهایت به مسدود شدن اکانت تتلو در اینستاگرام انجامید.

فعالان توییتر و روزنامه‌نگاران نوشته‌اند که پیگیری‌های حقوقی علیه تتلو در ترکیه ادامه دارد.

یک روزنامه‌نگار مشهور ترک نیز در توییتی از پلیس امنیت ترکیه خواسته است که با این خواننده برخورد کند.

اکانت او در اینستاگرام بیش از ۴.۴ میلیون فالوئر داشت و در روزهای گذشته با داشتن بیش از ۶۴۰ هزار بیننده در یک لایو اینستاگرامی، رکورد تازه‌ای زده بود.

تتلو ۸ بهمن سال گذشته نیز به دلایل مهاجرتی توسط اداره مهاجرت استانبول بازداشت شد ولی پس از مدت کوتاهی آزاد شد.

این دومین بار است که اکانت او در اینستاگرام مسدود می‌شود. مهرماه ۹۸ نیز پس از انتشار گزارش‌هایی درباره انتشار محتوای مستهجن، اکانت او بسته شد.

امیر تتلو از جمله خوانندگان پرحاشیه ایرانی است که علاوه بر محتوای ترانه‌هایش، پست‌ها و ویدئوهای جنجال‌برانگیزی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کرد.

در جریان انتخابات ریاست جمهوری پیشین ایران انتشار ویدئویی از تتلو در کنار ابراهیم رئیسی، نامزد اصلی اصولگرایان جنجال‌برانگیز شد و انتقاد بسیاری از هواداران آقای رئیسی را برانگیخت.

او دلیل حمایتش از ابراهیم رئیسی، تولیت وقت آستان قدس رضوی ایران و رئیس فعلی قوه قضائیه جمهوری اسلامی را «جوانی و قدرت» آقای رئیسی عنوان کرده بود، ولی پس از خروج ایران انتقادات تندی علیه رئيسی مطرح کرد.

Share