یک شب بعد از وقوع زلزله؛انفجار شدید یک ساختمان مسکونی مردم غرب تهران را به خیابان‌ها کشید

ایران اینترنشنال : یک شب پس از وقوع زلزله در پایتخت، وقوع یک انفجار شدید مردم غرب تهران را به خیابان‌ها کشید. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی پایتخت وقوع یک انفجار شدید در غرب تهران را تایید کرد و گفت که انفجار یک ساختمان مسکونی در محدوده خیابان کمیل دست‌کم دو مجروح برجاگذاشته و عملیات جستجو در محل ادامه دارد.

تایید خبر این انفجار نزدیک به دو ساعت پس از آن انجام شد که شماری از شهروندان تهرانی از شنیده شدن صدای انفجار در غرب تهران و صدای مکرر خودروهای آتش‌نشانی و آژیر آمبولانس پس از شنیده شدن صدای انفجار خبر دادند.

هزاران تن از شهروندان در غرب تهران یک شب پس از وقوع زلزله‌ای که موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران شدت آن را ۵/۱ ریشتر اعلام کرد با شنیدن صدای انفجاری مهیب برای دومین شب متوالی از خانه‌های خود خارج شدند. وقفیه طولانی تا اعلام جزییات این انفجار سبب نگرانی مردم در مناطق غرب تهران شد.

پیش از اعلام رسمی خبر انفجار از سوی سخنگوی آتش‌نشانی تهران، برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند که صدای انفجار شنیده شده در غرب تهران ناشی از انفجار گاز در یک ساختمان مسکونی واقع در خیابان کمیل محدوده کوچه موحدی بوده و نیروهای آتش‌نشانی و امدادی هم‌اکنون در این منطقه حضور دارند.

جلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهران، در ساعت چهار و نیم صبح شنبه بیستم اردیبهشت ماه، گفت که در ساعت ۲:۴۷ بامداد شنبه وقوع انفجار در یک ساختمان مسکونی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان سه ایستگاه را به محل حادثه واقع در خیابان کمیل بعد از تقاطع جیحون اعزام کرد.

به گفته ملکی، اولین گروه از آتش‌نشانان بعد از حدود دو دقیقه بعد از وقوع انفجار به محل رسیده و مشاهده کردند که انفجاری شدید در طبقه چهارم یک ساختمان مسکونی رخ داده است؛ به طوری که تمامی دیوارهای این واحد تخریب شده و شیشه‌های این ساختمان شکسته است.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه تاکنون دو تن در پی این حادثه مصدوم شدند، گفت که عملیات جست‌وجوی آتش‌نشانان در این محل ادامه دارد.

‌کاربران شبکه‌های اجتماعی انفجار این ساختمان مسکونی را ناشی از انفجار گاز عنوان کردند، سخنگوی آتش‌نشانی تهران اما گفت که کارشناسان آتش‌نشانی در حال بررسی دلیل این انفجار هستند.

Share