ارتش ایران: ۱۹ نفر در حادثه شناور کنارک کشته و ۱۵ نفر مجروح شدند

بی بی سی : روابط عمومی ارتش ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در “حادثه برای یکی از شناورهای سبک در منطقه عمومی آب‌های جاسک و چابهار” و در هنگام انجام تمرین دریایی، ۱۹ نفر جان خود را از دست داده و ۱۵ نفر نیز مجروح شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا در این اطلاعیه آمده که پس از بروز حادثه ” تیم های امداد و نجات دریایی در فاصله کوتاه در محل حضور یافته و مجروحان و شهدا را از شناور تخلیه و به مراکز درمانی منتقل کردند.”

ارتش ایران اعلام کرده که ۱۵ نفر مجروح این حادثه در “وضعیت مناسبی به سر می‌برند”.

رسانه‌های ایران نوشته‌اند که “شناور حادثه‌دیده کنارک طی عملیاتی برای بررسی های فنی به محل اسکله دریایی منطقه منتقل شده است.”

روابط عمومی ارتش ایران در ادامه گفته است که “بررسی دقیق تیم‌های کارشناسی حاضر در محل حادثه” صورت خواهد گرفت و خواستار پرهیز “از هرگونه گمانه‌زنی” شده است.

پیش‌تر یک مقام بیمارستانی محلی و نیروی دریایی ارتش ایران گفته بود که تنها یک نفر در حادثه ناوچه کنارک جان‌باخته است.

شب گذشته روابط عمومی نیروی دریایی ارتش در اطلاعیه ای از بروز حادثه برای ناوچه کنارک حین انجام تمرین در محدوده آب های جاسک در دریای عمان خبر داد.

پیش از آن برخی از خبرنگاران ایرانی به نقل از گزارش های غیررسمی از “شلیک اشتباهی موشک کروز از ناو جماران” به سوی ناوچه کنارک حین انجام مانور خبر داده بودند.

در اطلاعیه جدید ارتش ایران هیچگونه اشاره‌ای به چگونگی وقوع این حادثه و گزارش خبرنگاران حاضر در محل مبنی بر شلیک اشتباهی ناو جماران به ناوچه کنارک نشده است.

ناوچه کنارک از جمله شناورهای پشتیبانی کلاس هندیجان است که در منطقه سوم دریایی نیروی دریایی ارتش خدمت می کرد.

این ناوچه که ساخت هلند است، به دو لانچر دوتایی موشک نور تجهیز شده و از قابلیت مین‌ریزی برخوردار بود.

ناو جماران که ساخت ایران است به موشک های ضدکشتی مجهز است.

Share