کرونا هم نتوانست مراسم عزاداری کشته شدن امام اول شیعیان را تعطیل کند

تصاویر انتخابی از عزاداری کشته شدن امام علی در قم
تازه ترین اظهارات کرونایی «رئیس دولت تدبیر و امید»:
«بعضی مردم بدن‌هایشان قدرت مقاومت پیدا کرده»

به گزارش پایگاه خبری امروز نما – آن چه می بینید، مراسم عزاداری را در قم نشان می دهد، که بر اساس آن چه خبرگزاری حکومتی مهر روز شنبه منتشر کرده است،
«در سالروز شهادت امام اول شیعیان برخی هیئات مذهبی در جوار حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه عزاداری کردند.»

این مراسم تنها محدود به قم نبوده است، و به گزارش همین منبع حکومتی، در بازار تبریز نیز برگزار شده است.

این مراسم در حالی برگزار شد، که هم زمان حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در تازه ترین اظهارات کرونایی خود اعلام کرد، که در ابتدای شیوع کرونا در ایران، «رسانه‌های بیگانه» قصد داشتند «به بهانه بیماری کشور را تعطیل کنند و به هم بریزند»، ولی جلو آن «ایستادیم».

«رئیس دولت تدبیر و امید» با بیان این که، حتی اگر در تابستان و پاییز ویروس کرونا جهش پیدا کند، «ما از پیک اصلی کرونا در کشور عبور کردیم».تاکید کرد، «بعضی مردم بدن‌هایشان قدرت مقاومت پیدا کرده» و «مهارت مردم و کادر درمانی ما به مراتب بالاتر رفته است».

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران، رور جمعه «افزایش نسبی» مبتلایان به کرونا را تایید کرد و گفت،«نسبت به افزایش موارد بروز و بستری در چند استان طی روزهای آتی نیز هشدار می‌دهیم. در مورد استان‌های لرستان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی این گمان وجود دارد که در روزهای آتی شاهد افزایش موارد ابتلای جدید و بستری باشیم.در استان خوزستان با اقدامات انجام شده و اعمال محدودیت‌های شکل گرفته، این امیدواری ایجاد شده که در روزهای آتی کاهش موارد بستری و سرپایی را شاهد باشیم. اما کماکان وضعیت در این استان قرمز است.»

در همین حال وزارت بهداشت ایران، شمار قربانیان کرونا را، تا روز شنبه،«۶۹۳۷ نفر» و شمار مبتلایان قطعی به کرونا در کل کشور را نیز «۱۱۸۳۹۲نفر» اعلام کرد.

درستی آمار اعلام شده، همواره در داخل و خارج زیر سئوال بوده است. با این وجود ایران بر اساس آمار رسمی، نهمین قتلگاه کرونا در جهان، و نخستین قتلگاه این ویروس مرگبار در آسیا است.

عکس: مهدی بخشی

Share