برایان هوک: مردم ایران می‌دانند که پرزیدنت ترامپ در کنار آنها ایستاده است

صدای امریکا : نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران با اعتراض به صدور احکام اعدام برای معترضان ایرانی گفت که پرزیدنت ترامپ در کنار مردم ایران ایستاده و از مبارزه آنها برای عدالت حمایت می‌کند.

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در پیامی ویدئویی از امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی نام برد که به دلیل شرکت در اعتراضات دستگیر و تحت شکنجه مجبور به اعترافات دروغین شده، و در محاکمه‌ای نمایشی توسط دادگاه انقلاب به مرگ محکوم شدند.

آقای هوک با اشاره به توییت فارسی پرزیدنت ترامپ در همراهی با کارزار اعتراضی مردم ایران علیه اعدام تاکید کرد: مردم ایران می‌دانند که پرزیدنت ترامپ در کنار آنها ایستاده است.

نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در ادامه عنوان کرد که بی‌عدالتی رژیم حاکم بر ایران تنها در این سه حکم اعدام خلاصه نمی‌شود و هر روز علیه ایرانیان بی‌گناه صورت می‌گیرد.

برایان هوک از منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری که در اعتراضات آبان ۹۸ کشته شد نام برد و با اشاره به زندانی شدن او تنها به دلیل اعتراض به قتل پسرش گفت: «تا زمانی که صدای او خاموش بماند، ایالات متحده از جانب او صحبت خواهد کرد.»

آقای هوک همچنین به علیرضا علینژاد اشاره کرد که به دلیل فعالیت‌های خواهرش مسیح علینژاد علیه رژیم ملاها به ۸ سال زندان محکوم شده است: «این عدالت نیست. ما خواستار آزادی فوری علیرضا نیز هستیم.»

نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران گفت: «رهبر جمهوری اسلامی فکر می‌کند که اگر اراذل و اوباش او فعالان را دستگیر کنند و معترضان را به قتل برسانند، رژیم از پاسخگویی در امان خواهد بود.»

برایان هوک تاکید کرد که «این رژیم مشروعیت خود را کاملا از دست داده» و افزود: ما مشتاقانه در انتظار روزی هستیم که همه ایرانیان بتوانند در سرزمین اجدادی خود آزادانه زندگی کنند و سازنده باشند.

نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران تاکید کرد: ایرانیان باید بدانند که پرزیدنت ترامپ، مایک پمپئو و من همیشه در مبارزه برای عدالت در کنار آنها خواهیم ایستاد.

Share