دختر ناهید تقوی شهروند ایرانی-آلمانی: مادرم با اتهام امنیتی روبروست

به گزارش رادیو فردا :

دختر ناهید تقوی، شهروند آلمانی ایرانی که در ایران بازداشت شده، گفته است که نخستین جلسه محاکمه مادرش روز چهارشنبه برگزار شد و او «اتهام امنیتی» روبروست.

ناهید تقوی که ۶۶ ساله و مهندس معمار بازنشسته است و از سال ۱۳۸۲ در آلمان زندگی می‌کرد، ۲۵ مهر ۹۹ توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران در خانه‌اش در تهران بازداشت شد. گزارش ها حاکی است که ناهید نقوی از فعالان حقوق زنان است.

مریم کلارن، دختر خانم تقوی، در توییتی نوشته است، امروز نخستین جلسه دادگاه ناهید تقوی برگزار شد. جلسه بعدی محاکمه تعیین شده اما تاریخ آن مشخص نیست.

مریم کلارن اضافه کرده است: به مادرم اجازه داد شد تا با برادرانش دیدار کند و آنها را بغل بگیرد. این اولین بار بود که بعد از تقریبا هفت ماه توانست (اعضای خانواده‌اش) را در آغوش بگیرد.

مریم کلارن همچنین به خبرگزاری فرانسه گفته است که مادرش با اتهامات امنیتی روبرو است، ولی جزییات این اتهامات مبهم و ناروشن هستند، اما با «تبلیغ علیه نظام» مرتبطند.

دختر ناهید تقوی در ادامه تصریح کرده است :« بزرگترین نگرانی من سلامتی او است.»
مریم کلارن همچنین گفته است که وکیل مادرش به پرونده دسترسی نداشته و تنها روز شنبه توانسته است برخی از صفحات را رویت کند و هنوز پرونده را ندیده است.

Share