دبیر اول سفارت سوییس در تهران بعد از سقوط از برج جان باخت

ایران اینترنشنال : : مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور، از مرگ دبیر اول سفارت سوییس در تهران بر اثر سقوط از یکی از برج‌های شمال تهران خبر داد.

به گزارش ایرنا، خالدی روز سه‌شنبه گفت این فرد، زنی ۵۲ ساله با نام «سیلوه. ب» است که دبیر اول سفارت سوئیس در تهران بود و از یک برج در کامرانیه تهران سقوط کرده است.

او تاکید کرد: «سقوط تائید شده است و خودکشی مطرح نیست.»

ایسنا نیز سن این فرد را «۵۱ ساله» اعلام کرد و به نقل از سخنگوی اورژانس نوشت: «علت فوت این فرد باید از سوی سازمان‌های مربوطه انجام شود اما تا به حال شواهد، مبنی بر سقوط این فرد است که دلیلش باید بررسی شود.» 

خبرگزاری ایلنا در این زمینه نوشت این زن «از طبقه ۱۸» برج محل سکونت خود سقوط کرده است.

همچنین ایلنا مقام او را «نفر دوم در سفارت سوییس» اعلام کرده است.

در گزارش‌های اولیه جنسیت این فرد، مرد اعلام شده بود.هنوز سفارت سوئیس به این اخبار واکنشی نشان نداده است.

اورژانس ایران در گزارشی تکمیلی اعلام کرد که  این فرد داخل باغچه پیدا شده و از طبقه ١٧ سقوط کرده است. بنا بر این گزارش، مدت زیادی از زمان فوت دبیر اول سفارت سوییس گذشته است.

وزارت خارجه سوئیس ضمن تایید جان باختن دبیر اول سفارتش در تهران بر اثر سقوط از ساختمانی در کامرانیه، اعلام کرد ایگنازیو کاسیس، وزیر خارجه، از این حادثه «غم‌انگیز» شوکه است و در ارتباط با آن با خانواده زن کشته‌شده و مقام‌های محلی ایران در تماسند

از زمان قطع روابط ایران و آمریکا پس از انقلاب سال ۱۳۵۷، سفارت سوئیس در تهران مسئولیت حفاظت از منافع آمریکا در ایران را برعهده دارد. 

Share