دختر و برادر هاشمی رفسنجانی از شورای نگهبان خواستند پاسخگوی ردصلاحیت او باشد

پیک ایران : فائزه هاشمی و محمد هاشمی، دختر و برادر اکبر هاشمی رفسنجانی، در واکنش به اظهارات حیدر مصلحی وزیر اطلاعات دولت احمدی نژاد درباره ردصلاحیت هاشمی رفسنجانی، از شورای نگهبان خواستند در این زمینه پاسخگو باشد.فائزه هاشمی به خبرآنلاین گفت: «همان زمان با عدم احراز صلاحیت بابا( که البته این مسئله هیچ فرقی با ردصلاحیت ندارد و این اسم هایی است که با اهداف دیگری تعیین می شوند و شورای نگهبان گذاشته و بابا از آن استفاده کرد) این اظهارات مطرح شد و بابا همان موقع این مسئله را مطرح کرد اما طبق معمول در آن زمان تکذیب شد هر چند الان خوشبختانه مطرح شد ولی بازهم شورای نگهبان تکذیب می کند.»

او افزود: «مصلحی به هر حال وزیر اطلاعات بوده و احساس کرد وظیفه اش بوده هر چند خارج از وظیفه اش عمل کرده و چنین گزارشی را ارائه داده است اما گلایه اصلی و در واقع مشکل اصلی روی دوش شورای نگهبان است.»

فائزه هاشمی گفت: «شورای نگهبان باز هم تکذیب می کند و دروغگویی یک مسئله عادی شده است. نمی دانم چرا هیچ کس احساس مسئولیت در رابطه با اعمالش نمی کند که باید به جای تکذیب کردن، پاسخگو باشد.»

همچنین محمد هاشمی برادر هاشمی رفسنجانی گفت: «آنچه آقای مصلحی گفته حقیقت دارد. همان سال ٩٢ و در روزهای حدفاصل ردصلاحیت آقای هاشمی تا برگزاری انتخابات، سه نفر از اعضای شورای نگهبان خدمت ایشان آمدند و درست همین داستان را از جلسه شورا گفتند که ماجرا اینطوری شده و آقای مصلحی چنین کاری کرده است.»

او ادامه داد: «در همان موعد مرحوم هاشمی همین ماجرا را با همین کیفیتی که آقای مصلحی گفته، علنا روایت کردند. دلیلش این بود که آن اعضا (۳ عضو) شورای نگهبان مستقیما به خود ایشان ماجرا را گفته بودند و بین گفته‌های آنها هم تناقضی نبود. یعنی همه یک روایت مشابه داشتند. حالا هم وزیر اطلاعات وقت همان ماجرا را همانطور دوباره تائید کرده و فقط آقای کدخدایی است که می‌گوید اینطور نیست.»

محمد هاشمی گفت: «هیچ شهروندی ادعای کدخدایی را درمورد دروغ‌بودن سخنان مصلحی درباره مرحوم هاشمی باور نخواهد کرد مگر آنکه فیلم اظهارات وزیر سابق اطلاعات در جلسه شورای نگهبان پخش شود و نیز دلایل ردصلاحیت آقای رفسنجانی اعلام گردد.»

به تازگی و در میان واکنش‌ها به اظهارت اخیر حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات در دولت پیشین محمود احمدی‌نژاد درباره چگونگی ردصلاحیت اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات سال ۹۲ ، ویدیوئی منتشرنشده از رفسنجانی در اینترنت منتشر شد که او در آن، مداخله نیروهای امنیتی و وزارت اطلاعات در ردصلاحیتش را تایید می‌کند.

رفسنجانی در این ویدئو در حالی که روی تردمیل در حال ورزش است می‌گوید وزارت اطلاعات در گزارشی به شورای نگهبان اعلام کرده بود که «بیش از ۷۰ درصد مردم در دور اول انتخابات به او رای می‌دهند».

انتشار این فیلم پس از هشت سال، تاییدی بر اظهارات اخیر حیدر مصلحی است.

Share