«چهار نفر در حمله اسرائیل» به مرکز سوریه کشته شدند

رادیو فردا :

یک گروه ناظر بر تحولات سوریه مستقر در لندن گفته است، در حمله هوایی اسرائیل به مرکز سوریه در شامگاه چهارشنبه یک سرباز سوری و سه تن از شبه نظامیان مورد حمایت ایران کشته شدند.

خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، ساعاتی پیشتر به نقل از یک مقام نظامی این کشور گزارش داده بود که در حمله هوایی به نزدیکی شهر پالمیرا در استان حمص یک سرباز سوری کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

این مقام نظامی گفته بود: «دشمن اسرائیلی ساعت ۲۳ و ۲۴ دقیقه در منطقه پالمیرا دست به حمله هوایی زد و یک برج مخابراتی و چندین موقعیت در مجاورت آن را هدف قرار داد.»

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن نیز می‌گوید، در این حمله چند موضع ایرانی‌ها از جمله یک برج مخابراتی در نزدیکی پایگاه هوایی «تی ۴» در شرق پالمیرا هدف قرار گرفت.

این گروه می‌گوید یکی از کشته شدگان سوری است٬ اما ملیت سه شبه نظامی مورد حمایت ایران مشخص نیست.

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه اضافه کرده است که در این حمله هفت نفر از جمله سه سرباز سوری مجروح شدند.

این گروه می‌گوید، در حمله موشکی اسرائیل به این پایگاه در هفته گذشته نیز دو نیروی شبه نظامی مورد حمایت ایران کشته شدند.

اما سانا هفته گذشته گفته بود: «در این حمله دست‌کم شش سرباز سوری زخمی شدند و به تاسیسات آسیب وارد شده است.»

پایگاه تی‌فور، تی-۴، یا «تیاس»، در نزدیکی روستایی به نام تیاس در شرق پالمیرا واقع است. بنا بر گزارش‌ها این پایگاه بزرگ‌ترین پایگاه هوایی در سوریه است.

سرائیل طی دو سال گذشته حملات هوایی خود را به اهداف متعلق به نیروهای مورد حمایت ایران در سوریه طور چشمگیری افزایش داده است. اسرائیل پیش از این بارها اعلام کرده بود که حضور ایران را در مرزهای خود تحمل نخواهد کرد.

اما به رغم این حملات، ایران نیز سیاست خود را برای «کمک» به حکومت متحدش در دمشق به طور پیوسته ادامه داده است.

Share