بزرگداشت زادروز شهبانو فرح پهلوی توسط شورای شهر فرزنو در کالیفرنیا

صدای امریکا :

مراسم بزرگداشت شهبانو فرح پهلوی هم‌زمان با هشتاد و سومین زادروز او، پنج‌شنبه ۲۲ مهر از سوی شورای شهر فرزنو در ایالت کالیفرنیا آمریکا برگزار شد.

در این مراسم که به ابتکار مایک کرباسی عضو ایرانی این شورا به طور مجازی و با حضور ملکه پیشین ایران برگزار شد، بلانکا روبیو عضو مجلس ایالتی کالیفرنیا از خدمات فرهنگی و رفاهی شهبانو برای ایرانیان و همچنین تلاش او برای ارتقای آموزش و دستیابی زنان ایران به حقوق برابر تقدیر کرد.

مایک کرباسی همچنین اعلام کرد که ۱۴ اکتبر یا ۲۲ مهر به از سوی این شورا به عنوان روز شهبانو فرح پهلوی نامگذاری شده است.

رئیس و چند عضو شورای شهر فرزنو نیز با اشاره به جامعه گسترده ایرانیان در کالیفرنیا و به‌ویژه ایرانیان ساکن فرزنو، ضمن یادآوری خدمات فرهنگی و عمومی شهبانو فرح پهلوی در ایران، تولد او را شادباش گفتند.

شهبانو فرح پهلوی نیز ضمن سپاسگزاری از برگزاری این مراسم، برای آن‌ها آرزوی سلامت، موفقیت و خوشبختی کرد.

ساعتی پیش از آن، حزب مشروطه ایران نیز گرامیداشتی مجازی با حضور چهره‌های سیاسی و فرهنگی ایران از داخل و خارج کشور برگزار کرد.

شهبانو فرح پهلوی در مراسم مجازی حزب مشروطه ایران، با اشاره به تلخی‌های زندگی در در تبعید گفت: من همیشه سعی می‌کنم تلخی به دلم راه ندهم و مثبت باشم، چون امیدوارم که نور بر تاریکی پیروز شود و ایران از خاکستر خودش برخیزد.

در این مراسم، فریده مرادخانی، فعال حقوق بشر ساکن ایران، در حضور شهبانو فرح پهلوی شعری درباره او و ایران خواند که احساسات شهبانو و حاضران در جلسه را برانگیخت.

Share