انتقاد شماری از امامان جمعه از جشنواره فیلم فجر

بی بی سی :

محمدمهدی حسینی همدانی در نماز جمعه این هفته کرج از دست اندرکاران برگزاری جشنواره فیلم فجر انتقاد کرده و گفته برخی از اسامی فیلم‌ها جشنواره نا امید کننده بود.

امام جمعه کرج گفته “نباید اجازه داد فرهنگ اباحه گری به خصوص در دستگاه‌ها ترویج پیدا کند و دستگاه‌های حاکمیتی باید در این زمینه هوشیار تر عمل کنند”.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه نباید تریبون در اختیار هر کس قرار گیرد ، ادامه داد: اگر وزارت ارشاد در مقابل این رفتارهای تذکر جدی ندهد طرف به خود اجازه صدور فتوا هم می‌دهد.

او گفته جشنواره فیلم فجر باید در شان فجر انقلاب باشد و در این مسیر در حال حرکت است که باید بهتر از این به مسیر خود بازگردد.

اظهارات نوشین معراجی، فیلمنامه‌نویس فیلم “نمور” در جشنواره فیلم فجر درباره ازدواج سفید و و” حلال زاده” بودن فرزند این افراد با واکنش تندی از سوی تعدادی از روحانیون وامامان جمعه روبرو شده است.

امروز امام جمعه شهرکرد نیز در خطبه‌های نمازجمعه گفته بود یک سری افراد در حاشیه جشنواره فیلم فجر فجایعی را به بار می‌آورند که در شأن رسانه و هنر ما نیست و می‌طلبد که این فضا توسط دستگاه‌های نظارتی بیشتر رصد شود.

نوشین معراجی، فیلمنامه‌نویس، دو روز پیش بخاطر”شائبه‌ها و سوء‌تفاهم‌های پیش آمده” عذرخواهی کرد و نوشت فیلم منتشره از نشست خبری ناقص است.

Share