سیب و خرمالو گران شدند

5698bهر چند وقت یک بار به دلیل تغییر حجم عرضه و تقاضا میوه دچار تغییر قیمت می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امروز دوشنبه قیمت سیب و خرمالوی کن در میدان میوه و تره بار به شدت افزایش یافته است که قیمت آن در سطح شهر برای مصرف‌کننده قابل پذیرش نیست.

در حال حاضر هر کیلو سیب درجه یک ۴۸۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد که در مناطق مرکز شهر مصرف‌کننده باید کیلویی ۶۰۰۰ تومان برای خرید آن هزینه بپردازد.

همچنین خرمالوی کن به دلیل کاهش حجم فروش آن در میادین به قیمت فروش کیلویی ۴۳۰۰ تومان رسیده است و باید کیلویی ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان پول برای خرید آن در سطح شهر پرداخت شود.

در کنار این دو نوع میوه در میادین موز کیلویی ۳۲۰۰ تومان، انار ۳۰۰۰ تومان، نارنگی ۳۰۰۰ تومان، انگور شاهرودی ۲۸۰۰ تومان، خیار ۳۰۰۰ تومان و پرتقال ۲۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

قیمت فروش میوه در مناطق مرکزی شهر تهران نیز موز کیلویی ۳۷۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، انار ۴۰۰۰ تومان، نارنگی ۴۰۰۰ تومان، انگور شاهرودی ۳۵۰۰ تومان، خیار ۳۵۰۰ تومان و پرتقال ۳۰۰۰ تومان است.

بنا بر قیمت عرضه در میادین و سطح شهر فروش هر کیلو موز ۱۵ تا ۲۵درصد، انار ۳۲ درصد، نارنگی ۳۲ درصد، انگور شاهرودی ۲۵ درصد، خیار ۱۶ درصد و پرتقال ۳۲ درصد سود برای فروشنده دارد.

همچنین قیمت هر کیلو سیب زمینی در میادین ۲۰۰۰ تومان، پیاز هزار تومان و کاهو هزار تومان است که این صیفی‌جات در سطح شهر کیلویی ۲۵۰۰ تومان برای سیب زمینی، ۱۵۰۰ تومان برای پیاز و ۱۵۰۰ تومان برای کاهو قیمت گذاری شده است.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.