استقبال پنج فعال ملی- مذهبی از پیشرفت در مذاکرات بین المللی

no_photoمحمد بسته‌نگار، حبيب‌الله پيمان، حسين شاه‌حسينی، اعظم طالقانی و نظام‌الدين قهاری در نامه ای به حسن روحانی، رییس جمهوری ایران همراه با مردم ايران از پيشرفت مذاکرات با نهادهاي بين‌المللي و کاهش تحريم‌های اقتصادی و تنش‌زدايی استقبال کردند.

به گزارش جرس، متن نامه این پنج عضو شورای فعالان ملی-مذهبی که در تاریخ ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۲ برای آقای روحانی ارسال شده، به شرح زیر است:

به‌نام خدا

جناب آقاي دکتر حسن روحاني
رئيس جمهور محترم جمهوري اسلامي ايران

با سلام و احترام
پيشرفت نسبی و مثبت مذاکرات هسته‌ای و آشکار شدن چشم‌انداز تفاهم بين‌المللی پيرامون پرونده هسته‌ای ايران و احتمال کاهش تحريم‌های اقتصادی که فشار اصلی آن متوجه مردم ايران بوده، خواستة عموم مردم و نيروهاي ملی و مردمی و طرفداران توسعه و سربلندي کشور است. مخالفت رژيم متجاوز اسرائيل که ده ها مصوبه شورای امنيت را ناديده گرفته و نومحافظه‌کاران امريکايی از يک سو و مخالفت برخی نيروهای همسو با آنها در خارج و داخل کشور از سوی ديگر، نبايد بر روند مثبت مذاکرات و سياست تنش‌زدايي خللي ايجاد کند. تفاهم مبتنی بر عقلانيت و منافع ملی با قدرت‌های جهانی، خواست عمومي مردم و همچنين مطابق با برنامه‌هاي اعلام شده در انتخابات است.
ما همراه با مردم ايران از پيشرفت مذاکرات با نهادهای بين‌المللی و کاهش تحريم‌های اقتصادی و تنش‌زدايی استقبال مي‌کنيم. بديهي است که بزرگ‌ترين پشتوانة امنيت و استقلال ملی و همچنين موفقيت تيم‌ ديپلماسی کشور در روند مذاکره با قدرت‌های جهانی، همبستگی ملی و حمايت همة نيروهاست و اين هدف، تنها از مسير تأمين آزادي‌هاي سياسي مصرح در قانون اساسي، ايجاد تفاهم و اعتماد متقابل با همة اقشار اجتماعی و گروههاي قومی و مذهبی ملت ايران، و نيروهای فعال در جامعة مدنی، آزادی زندانيان سياسی و در حصر، و رعايت حقوق اساسی شهروندان و همراه با اصلاحات اقتصادی در جهت احيای توليد، کاهش بيکاری، فقر و آسيب‌های اجتماعی تحقق مي‌يابد.

محمد بسته‌نگار، حبيب‌الله پيمان، حسين شاه‌حسيني، اعظم طالقاني، نظام‌الدين قهاري
۹۲/۸/۲۷

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.