رئیس قوه قضائیه مخالف موضوع افزایش اختیارات وزیردادگستری است

amoli آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه و اعضای کمیسیون قضایی مجلس برای دومین بار در سالهای اخیر با هم دیدار و گفتگو  کردند.

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون قضایی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد جزئیات این دیدار گفت: در ابتدای این دیدار موضوع لوایح و طرحهای یکسال گذشته در کمیسیون قضایی مجلس مطرح شد تا در این مورد هم گزارشی ارائه شده باشد و هم اگر نقطه نظری بود مطرح شود.

ابوترابی در پاسخ به اینکه کدام طرحها و لوایح بیشتر مورد بحث و ارائه قرار گرفت گفت: در این نشست طرح افزایش اختیارت وزیردادگستری، کاهش عناوین مجرمانه، اصلاح قانون شوراهای حل اختلاف و لایحه پلیس قضایی و جرم سیاسی مطرح شد که البته رئیس قوه قضائیه در مورد هر یک از این طرح ها و لوایح مباحثی را با کمیسیون مطرح کرد.

وی در پاسخ به اینکه در سالهای گذشته رئیس قوه قضائیه  مخالف موضوع افزایش اختیارات وزیردادگستری بوده است گفت: در این جلسه هم رئیس قوه قضائیه باز هم مخالفت خود را عنوان کرد. البته بنده باز موضوع نخودی بودن جایگاه وزیردادگستری را مطرح کردم آقای دهقان هم گفتند وزیردادگستری نقش نامه رسان را پیدا کرده است.

این عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: شیوه نظارت قوای مقننه و قضائیه بر اجرای بهتر طرح‌ها و لوایح و همچنین تدوین نقشه راه برای ادامه فعالیت کمیسیون از موارد مهم دیگری بود که در دیدار اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی با آیت‌الله آملی لاریجانی مطرح شد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.